logo

1 października ruszyła zmieniona e-kategoryzacja! Zapraszamy do korzystania z tego narzędzia w roku harcerskim 2017/18 r.

Jeszcze w najbliższym czasie zostaną dopracowane następujące możliwości:

• panel dla komendantów chorągwi oraz hufcowych
  • opiniowania jednostek przez wszystkich bezpośrednich przełożonych
  • weryfikowanie arkuszy jednostek podległym
  • informacje o danej jednostce (historia zdobywania kategorii, opis drużyny, kontakt)

W razie jakiś problemów lub pytań odsyłam na napisanie wiadomości na adres mailowy: kategoryzacja.harcerze@zhr.pl

Czuwaj!!

Koordynator zmian w e-kategoryzacji OH-y

phm. Bartłomiej Bajda HR

Druhu Drużynowy,

Kategoryzacja drużyn harcerzy jest narzędziem metodycznym stworzonym dla drużynowych harcerzy i całego pionu harcerskiego w Organizacji Harcerzy. W pierwszej kolejności ma wspierać pracę drużynowego harcerzy:

·    ułatwiając mu ocenę własnej jednostki oraz określając jej poziomu na tle innych drużyn harcerzy w Organizacji- wskazując sprawdzoną ścieżkę rozwoju drużyny harcerzy,

·         umożliwiając drużynie harcerzy rywalizację oraz naśladowanie najlepszych drużyn,

·         pomagając w motywacji drużyny harcerzy oraz wyznaczaniu kierunków i celów jej rozwoju.

Przeznaczeniem kategoryzacji jest także wsparcie pracy hufca harcerzy, chorągwi harcerzy i Organizacji Harcerzy w ocenie poziomu i kondycji jednostek oraz inicjowaniu rywalizacji drużyn harcerzy.

Portal powstał dzięki inspiracji Wydziału Zuchowego, który stworzył e-kategoryzacje gromad zuchowych. Inicjatorem powstania e-kategoryzacji harcerzy jest hm. Pawel Szymankiewicz (Łódzka Chorągiew Harcerzy) szef zespołu ds. kategoryzacji,system internetowy został opracowany przez pwd. Pawla Marczuka HR (Mazowiecka Chorągiew Harcerzy)

Kierownik Wydziału Harcerzy

hm. Rene Karkocha HR